08.03 // 20:00 – Вечера и смеење до солзи
Осмомартовско частење: насмевки и рaдост.
facebook event link

STAND UP 8 mart-01
***

08.03. // 14:00 – Laracon Webinar Live Streaming
За Laravel developers и сите кои се љубопитни да видат нешто ново.
facebook event link

Laracon Webinar
***

10.03. // 16:00 – Lucky Friday
Tikves Special Selection, Bovin, Brzanov, Popov, Tristo, Traikovsky, Brusani. Часови посветени на уживање во добри вина на -50%, вкусна храна, размена на идеи и искуства .
facebook event link

koncept lucky no Artboard 7
***

10.03. // 22:00 -Showroom
Секој петок во Јавна Соба е посветен на уживање во џез музика.
facebook event link

Showroom March-02
***

11.03 // 22:00 – Sаturday in Public Room: Offbeatz
Резервирајте ја оваа сабота за уживање во одлична селекција на funk, disco, soul мелодии.
facebook event link

Bands march Artboard 11
***

И ТИ МОЖЕШ ДА ОРГАНИЗИРАШ НАСТАН ВО PUBLIC ROOM!

***

НАДВОР ОД ВАШАТА КАНЦЕЛАРИЈА СОСТАНОЦИТЕ МОЖЕ ДА БИДАТ ПОЗАБАВНИ И ПОПРОДУКТИВНИ!

***
***
12314406 424461117760258 7031262268888583257 o copy
***

Очекувајте известување за уште интересни настани следниот понеделник!
Се гледаме во Public Room

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајубава традиционална свадбена облека од 14 земји!
Следна објава“Bitcoin” платежна валута на иднината!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР