Периодов импресионирани од филмот, дозволете ни да Ви ги претставиме најпосакуваните ретро автомобили кои досега се имаат појавено на холивудското платно. Овие возила често беа на исто ниво со главната улога и тоа ги оправдува високите цени, кои растат правопропорционално со изминување на времето.

Меѓу најпопуларниот и воедно најскап е Aston Martin DB5 од Џејмс Бонд серијалот, кој во 1963 вредеше повеќе од 4 000 фунти, а денес на аукција е проценет барем милион!

DeLorean DMC-12 од „Back to the Future“, не може да се најде под 40 000 долари.

Кој е Вашиот миленик меѓу овие холивудски ѕвезди? 

 

DeLorean DMC-12 (1981)

*Back to the Future

VW Beetle Type 1 (1963)

*Herbie

Aston Martin DB5 (1963)

*James Bond

Ferrari 250 GT California Spyder (1961)

*Ferris Bueller’s Day Off

Austin Mk I Mini Cooper S (1968)

*The Italian Job

Alfa Romeo 1600 Spider Duetto (1966)

*The Graduate

Lamborghini Countach LP 4005 (1980)

*Cannonball Run

Ford Mustang GT 390 Fastback (1968)

*Bullitt

Dodge Charger (1970)

*The Fast & the Furious

Chevrolet Camaro (1977/2009)

*Transformers

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објава8 работи кои среќните луѓе ги прават секој ден!
Следна објаваНаправете го празниот и досаден sид во необична галерија!
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР