Прочитајте што ви препорачуваат sвездите за оваа недела, почитувани читатели!

Овен

Работа: Добар финансиски период. За невработените можно вработување.

Љубов: Една ненадејна сребда би можела да премине во нешто посериозно.

Здравје: Болки во грбот.

Бик

Работа: Доколку чекавте некои законски одлуки или издавање на некои потребни дозволи, сега е поволен период за сето тоа  – се отвора можност за реализација на истото. Брзото темпо со кое ќе дејствувате, ќе ви овозможи да го постигнете посакуваното.

Љубов: Љубовниот живот е под контрола. Уживајте во убавите моменти.

Здравје: Проблеми со пробавниот систем.

Близнаци

Работа: Бидете умерени во своите изјави на работното место. Поволен период за сите оние кои се занимаваат со трговска дејност.

Љубов:  Доста нестабилна состојба што се однесува до љубовниот живот.

Здравје: Мигрена.

Рак

Работа: Ќе треба со некоја своја одлука да ја дефинирате својата финансиска состојба. Размислете убаво.

Љубов: Некоја ичност има удварачки претензии кон вас. Ќе бидете изненадени од оваа ситуација.

Здравје: Проблем со стопалата.

Лав

Работа: Можно е да решавате некои судски процеси кои биле присутни во последно време. Не двоумете се околу идните планови и проекти кои сте ги планирале, само напред.

Љубов: Плоден љубовен период за вас драги лавови.

Здравје: Можни проблеми со грбот.

Девица

Работа: Ќе имате амбициозни планови, а ве очекуваат и доста добри бизнис понуди. Најважно е да не се откажувате и да бидете истрајни.

Љубов: Богат друштвен живот кој ќе ви овозможи да сретнете многу интересна личност.

Здравје: Проблеми со нозете.

Вага

Работа: Околностите на работното место ќе се сменат во ваша полза. Многу работи ќе ви одат во прилог во следниов период.

Љубов: Можно е да почувствувате љубомора од страна на партнерот. За слободните претставници на повидок е нова врска.

Здравје: Проблеми со грбот.

Шкорпија

Работа: Конечо ќе имате можност да покажете колку вредите на својата блиска околина. Очекувајте помош од влијателна женска личност.

Љубов: Бидeте сталожени и не реагирајте импулсивно.

Здравје: Главоболка.

Стрелец

Работа: Најважно е добро да се организирате во наредниов период. Препорачливо е да бидете поштедливи.

Љубов: Можни се проблеми во непосредното семејно опкружување. Партнерот очекува повеќе внимание од ваша страна.

Здравје: Внимавајте, можни се физички повреди.

Јарец

Работа: Потрудете се да го завршите она што се го започнале. Некои претставници на овој знак ќе добијат понуда за голем бизнис.

Љубов: Ќе бидете во можност да сретнете особа многу слична на вас.

Здравје: Можни проблеми со белите дробови.

Водолија

Работа: Ќе треба да внимавате на измени во наредниов период. Некој ќе сака да ве попречи во работата, затоа бидете внимателни.

Љубов: Можен флерт. Внимавајте!!

Здравје: Болки во колковите.

Риби

Работа: Најдобро ќе  биде во наредниов период да размисувате за вложување во проекти, но само на долгорочен рок.

Љубов: Ќе имате големо количество на енергија, ќе блескате во полн сјај.

Здравје: Проблеми со жолчката

СРЕЌНО!!

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваBella и Gigi Hadid позираат за пролетната колекција на Fendi!
Следна објаваНеделен репертоар на Драмскиот театар (23.01 – 29.01)
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Нејзина омилена изрека е "Смејте се, ништо не е повредно од насмевката".

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР