Мноштво од растенија за пријатен дом!

AIM Studio, добиле задача да дизајнираат креативен стан во поранешната деловна зграда во Милано. Така настана станот под името Brazilian Taste, кој дише со складен дизајн, а неговите функционални простории како што се кујната, трпезаријата, дневниот престој и студиото, добро се дефинирани.

“Сопственикот не замоли да размислиме за елегантен, свеж, флексибилен простор кој ќе комуницира со бројни растенија – нивната главна страст”- кажаа архитектите.

Проектот е развиен околу белата бетонска кутија, односно дневниот престој кој е затворен од три страни. Внатре има доволно природна светлина која им помага на билките непречено да рстат, додека различниот еклектичен мебел го прави просторот домашен и удобен.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваVolkswagen I.D. BUZZ е новиот електричен минибус!
Следна објаваIcehotel 365 ледено искуство преку цела година!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР