Бакарно црвена: Хит боја за коса

Бакарните нијанси ќе доминираат во 2017-та година.

Природните нијанси владеат мошне долго во светот на модата и убавината, а оваа сезона, на тронот се враќаат  светлите и атрактивни бои. Првиот епитет ,,тренд на годината’’ и’ припадна на бакарно црвената боја за коса. Богата, впечатлива и прилично незаборавна, за бакарно црвената се смета дека е боја која може да ја носат само дамите со висока самодоверба. Доколку одлучите да ја бојадисате вашата коса во боја на бакар, најважно од се’ е да ја пронајдете онаа нијанса која најдобро ви прилега на тенот. Ако имате зелени очи и светол тен, тогаш бакарно црвената боја е идеална за вас. Во продолжение, ви претставуваме кои се црвенкастите тонови што ќе доминираат во престојната година.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЊујоршка диета која го освои светот
Следна објаваЈавна Соба го носи македонскиот дизајн на регионалните фестивали и во 2017
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ