Моден тренд | Ѕвонести ракави

Како да ги носите и комбинирате?

Ѕвонестите ракави се вистински хит оваа сезона. Парчињата облека со ѕвонести ракави се пред се’ женствени, убаво стојат и одлични се и како самостоен аксесоар. Иако стекнаа масовна популарност во текот на минатата година, многу веројатно е дека овој тренд ќе продолжи да доминира на модната сцена и во новата година, поради што вреди да инвестирате во гардероба со вакви или слични ракави. За таа намена, ви претставуваме неколку начини на кои можете да ги носите и комбинирате. Погледнете ги фотографиите и инспирирајте се.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИталијанскиот бренд Max Mara и Gigi Hadid повторно соработуваат!
Следна објаваСлавните жени без шминка делуваат инспиративно!
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ