Драги наши читатели, ви го претставуваме вашиот хороскоп за престојниот период!

 

ОВЕН (21.03-20.04)

Работа: Ќе бидете преоптеретени со работните задачи, но во исто време ќе ве мачи и некоја неправда која ви била неодамна нанесена. Ќе ви недостасуваат материјални средства кои ги посакувате – финансиската состојба значително ќе ви се подобри после Новата година.

Љубов:Ви претстои интересно познанство во новогодишната ноќ, но внимавајте тоа нема да биде со долг рок и многу значајна за вас.

Здравје:Можни главоболки

БИК (21.04-20.05)

Работа:Добри вести пристигнуваат за припадниците на овој земјен знак. Во почетокот на 2017. можно е да го смените работното место, а за сите што се не запослени, да ја пронајдат работата која ја сакаат.

Љубов:И овде среќата дефинитивно ќе биде на ваша страна. Постои можност уште првиот месец во годината да застанете пред матичар.

Здравје;Можни проблеми со вратната кичма.

БЛИЗНАЦИ (21.05-20.06)

Работа: Најдобро ќе биде за припадниците на овој воздушен знак да реагираат по смирено на околностите и на луѓето околу нив. Може да решите некое важно имотно прашање, кое се провлекува веќе подолго време.

Љубов:Ако сте сингл, пероидов бара од вас да покажете малку повеќе храброст за да се смени моменталната ситуација.

Здравје;Болки во зглобовите

РАК(21.06-22.07)

Работа:Многу ракови ќе го добијат долго посакуваното унапредување во овој период. Очекувајте помош од блиски роднини или пријатели.

Љубов;Не сте задоволни од својот изглед па мора малку да поработите на тоа – за да бидете порасположени за себе и својата околина.

Здравје;Главоболки

ЛАВ(23.07-22.08)

Работа;Очекувајте личност која сте ја познавале во минатото, да ви помогне во однос на работата. Можни добитоци по новата година.

Љубов:Во овој период е можно да покажете интерес кон авантури и тајни врски. Тешко ќе можете да ги контролирате страстите, затоа внимавајте.

Здравје:Проблеми со кичмата.

ДЕВИЦА(23Ќ09-22.10)

Работа:Идеален период за започнување на сопствен бизнис. Можна е соработка со странци. Добитоци од повеќе страни.

Љубов;Ве очекува страсна љубовна авантура деновите околу нова година. Девиците во брак се во стабилни односи.

Здравје:Стомачни проблеми.

ВАГА(23.09-22.10)

Работа:Тешко ќе се концентрирате на работните обврски и ќе ви биде потребен некој што ќе може да ве стабилизира. Темпераментана особа ќе ви помогне во тоа.

Љубов:Ќе бидете нервозни во врската и ќе сакате да доминирате врз партнерот во секоја смисла.

Здравје Проблеми со кичмата.

Шкорпија(23.10-22.11)

Работа:Финансиската состојба ќе ви биде на завидно ниво. Сигурен добиток пред новата година.

Љубов: Ќе ви се отвори можност за започнување на нова љубовна врска. Нема да можете да и одолеете на личноста која ќе се појави во вашиот живот.

Здравје; Можни инфекции.

СТРЕЛЕЦ(23.11-21.12)

Работа: Имате силна желба да заработите пари. Ќе ви се отвори можност да соработувате со помлада женска особа која ќе ви помогне во таа намера, а можно е и започнување заеднички бизнис.

Љубов:Во љубота, може да се потпрете на својот партнер – во секоја смисла.

Здравје;Проблеми со зглобовите.

ЈАРЕЦ(22.12-19.01)

Работа;Паричните средства кои ги очекувате ќе пристигнат во најскоро време, затоа немате причина да се нервирате.

Љубов:Постои реална можност да ја сретнете вашата сродна душа, за време на новогодишните празници.

Здравје; Не претерувајте со јадењето и алкохолот.

ВОДОЛИЈА(20.1-18.02)

Работа:Бидете спремни на акција и влегување во ризик, посебно ако работите приватен бизнис. Резултатите ќе бидат изненадувачко добри по вас.

Љубов:Ќе мора да имате посериозен пристап кога е во прашање љубовта.

Здравје: Пад на имунитетот.

РИБИ(19.02-20.03)

Работа;Треба да внимавате, некој ќе сака да ве измами а тоа може да биде и ваш близок роднина.

Љубов: Паралелни врски се можни, но внимавајте подоцна да не се каете.

Здравје:Алергии и инфекции.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПрекрасни сандали за секоја новогодишна забава!
Следна објаваНеделен репертоар на Драмскиот театар (26.12 – 31.12)
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Нејзина омилена изрека е "Смејте се, ништо не е повредно од насмевката".

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР