Хантер чизмите се тотален есенски хит!

Кога светските трендсетерки пред неколку години почнаа да ги носат Хантер чизмите, мислевме дека оваа гумена чизма, ќе биде еден од оние сезонски, минливи трендови и повеќе нема за нив да слушнеме. Но изгледа не е така.

Хантер чизмите се повеќе популрани сега од порано, а по се изгледа така ќе остане уште долго. Овие класични чизми за дожд, се совршен додаток на вашата есенско – зимска гардероба, без разлика дали сонцето грее или паѓа дожд. Можат да се носат со кежуал, како и со други шик комбинации. Со фармерки или фустан, долг балонер или кратка кожна јакна, сеедно е. Едноставно, тие го креваат секој ваш аутфит, истовремено оставајќи кежуал и помалку лежерен изглед. Хантер своите чизми комплетно ги прилагоди на 21 век, со различни комбинации на бои, мат и сјајни модели, како би изгледал подобро секој аутфит.

Вие слободно купете си гумени чизми, експериментирајте, затоа што модата е игра. И не заборавајте, практични се!

2-46 1-52 6-38 7-26 4-40

5-32 (1) 9-24 (1) 8-25 (1) 10-24 (1)

 

3-41

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПрекрасна вертикална градина во станбена зграда
Следна објаваМодна колекција за ликовите од LEGO!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ