Венчаниците на Caroline Herrerа се сон на секоја невеста

Откако ги видовме на модната писта, венчаниците на Caroline Herrerа не ни излагаат од глава. Дали сте во потрага по инспирација за сопствениот венчален фустан, за најголемиот и најзначајниот ден во вашиот живот – тогаш погледнете ги овие модели.

Portrait_of_Carolina_Herrera_de_Baez

Познатата дизајнерка, рече дека инспирацијата за оваа колекција ја пронајде во еден од нејзините омилени мириси – бел јасмин и сакаше да го интерпретира на венчаниците кои ќе ја направат секоја невеста во елегантна и женствена  дива. Романтиката на овој мирис, може да се види во сите рачно изработени модели од оваа колекција. Некои од венчаниците се украсени со пердуви, Guipure тантела и цветни детали. Невестите на Herrerа, зрачат со самодоверба во скулптурални форми и цветни акценти, кои се совршен додаток на пролетната сезона.

carolina-herrera-wedding-dresses-spring-2016-023

carolina-herrera-wedding-dresses-spring-2016-021

carolina-herrera-wedding-dresses-spring-2016-020

carolina-herrera-wedding-dresses-spring-2016-019

carolina-herrera-wedding-dresses-spring-2016-015

carolina-herrera-wedding-dresses-spring-2016-013

carolina-herrera-wedding-dresses-spring-2016-003

carolina-herrera-wedding-dresses-spring-2016-002

carolina-herrera-wedding-dresses-spring-2016-001

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУметничка галерија настаната од некогашна рушевина
Следна објаваУбавите лаги на Instagram
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ