Трите дами кои блеснаа со стилот на Филмскиот фестивал во Венеција

На овогодишниот филмски фестивал во Венеција, на црвениот тепих на наша радост, имаше извонредна конкуренција. Од сите убавици кои се појавија на ова важно филмско случување, Diane Kruger, Dakota Johnson i Elizabeth Banks, дефинитивно го првземаа целото внимание на црвениот тепих.

Со оглед на тоа дека секогаш со возбуда  ја гледаме парадата на гламур, накит и фустани на вакви спектакуларни случувања, овој пат неколку актерки не одушевија со изборот на дизајнерските фустани и тоалети, но и со по некој комбинезон кој не можевме да го изоставиме.

Дијана, Елизабет и Дакота се дефинитивно првите дами на стилот, на овогодишниот филмски фестивал во Венеција. Погледнете и зошто.

DAKOTA JOHNSON (25)
dakota (1)ELIZABETH BANKS (41)

eliza

DIANE KRUGER (39)

diane

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРијана блесна во новата кампања на Диор
Следна објаваТања Вукобрат | Фантазијата како примарен поттик
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ