Tренд за есен 2015 | Неонска шминка

NeonNailsЛетото полека одминува, а со тоа и модните трендови се менуваат. Во претстоечката есенска сезона најнов моден тренд е неонска шминка. Би можеле ли драги дами да носите ваков вид на шминка?!

Одиме по ред!!

1. Кога станува за збор за бојата на лак за ноти, неон-портокаловата боја е вистински хит за оваа сезона, посебно нијансата со боја на тиква.

2. Портокаловата нијанса е исто така добар избор кога станува за кармин за усни. За вашите вечерни излегувања можете да експериментирате со сите нијанси на сина и вилоетова неон шминка.

make-neon

3. Сенките  за очи би требало да се посветли, додека неонскоит ајлајнер би бил вистински избор за вашата вечерна шминка. Но, внимавајте пред да се одлучите за посакуваната нијанса треба да пазите на нијансата на вашиот тен и секако бојата на вашите очи. На дамите со потемни очи им оодговараат посветли нијанси, додека на дамите со сини или зелени очи одлично би им одговарал ајлајнер со пурпурна боја.

Се надеваме дека ви помогнавме со овие мали совети,останува на вас да пробате!!Peacock-Inspired-Eyes-Neon-Makeup-Look1

tumblr_n3rix4nvn11tv3stio1_500maxresdefault

 

Коментари

коментари

НЕМА КОМЕНТАРИ