Дизајнерска поддршка за поплавени семејства : Кампања за помош на Драган Стојановски

Сочувствувам со семејствата чии што домови беа поплавени, семејства кои што најверојатно нема да може да заработат за леб поради поплавените земјоделски поседи, оние на кои животот им е загрозен.

Со таа цел изработив мал серијал на постери како мал придонес за погодените од оваа поплава. (не земајќи ја во предвид донацијата преку мобилен телефон што е донирана од моја страна)

Ги повикуваме сите мои колеги, професори, граѓани, компании да се солидаризираат со настраданите и истите да одвојат мали но значајни средства се со цел да им се помогне на нашите колеги, пријатели, роднини, сограѓани.“ – напиша Драган на неговиот Фејсбук профил објавувајќи ги и креативните постери како знак за поддршка на погодените од поплавите.

Драган Стојановски ти си креативец за пример!

kamanja-za-pomos-poplavi4

kamanja-za-pomos-poplavi2

kamanja-za-pomos-poplavi3

Телефоните за донација се следните: 075/143-400 070/143-400 078/143-400

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПреслатки кученца што личат на мечиња
Следна објаваМинхен | Кралот на Баварија
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР