Направи сам | Креативно средување

Хартија, теглички, пластични чаши или шишиња – ако и Вие се вбројувате во множеството креативци кои во секој предмет или материјал може да видат втора намена; тогаш оваа Направи сам објава ќе Ви послужи како добра идеја како да си ги средите шминките или накитот. Со едноставни чекори и преку едноставни материјали, потребен е само мал скокот на Вашата имагинација за малите креативни дела да немаат крај. Поседувате стара кутија за моливи која одамна не ја користите или во подрум најдовте стара рамка од гоблен? Добрата вест е што ништо не ќе морате да купувате.

На идеите никогаш крај – ние Ви предлагаме 5 начини овој викенд да го разубавите Вашето место за разубавување и притоа, да не лутате околу Вашиот накит и шминки.

27babf032ecc270a98a49cde033ab0b7

.3.

.2.

.4.

.5.

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗимската гардероба на познатите дами
Следна објаваПепси Макс има илјадници пинг-понг топки во прекрасна реклама
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ